غرفه نمایشگاهی

غرفه‌های نمایشگاهی
امروزه حضور در نمایشگاه‌های مختلف در سراسر کشور به منظور معرفی کسب و کار و همچنین توسعه تجارت برای هر بیزنسی به یک امر ضروری و غیر قابل اجتناب تبدیل شده است. در همین راستا نیز طراحی غرفه‌های نمایشگاهی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. هرچقدر که طراحی و دیزاین غرفه و بخش‌های مختلف آن به هدف مورد نظر بیزنس نزدیک‌تر باشد، در نتیجه موفقیت بیشتری حاصل می‌شود. غرفه سازی نمایشگاهی یکی از بهترین روش‌ها برای به نمایش درآوردن فعالیت و خدمات هر شرکت و کسب و کاری است.

در هنگام طراحی غرفه‌های نمایشگاهی باید به تمامی نکات و اصول طراحی غرفه‌های نمایشگاهی توجه کرد. اگر قرار است تا مشتری وارد محیط غرفه شود و شما با او صحبت و مشاوره داشته باشید، حتماً باید فضایی را بدین منظور در نظر گرفت. این فضا باید راحت، شیک و مدرن باشد، زیرا تاثیرگذاری بر روی مشتری و کسب اعتماد او از همین طریق به دست می‌آید. باید همیشه تلاش کرد تا از بهترین وسایل برای اجرای دکوراسیون داخلی استفاده کرد. دکوراسیون داخلی غرفه باید با توجه به متراژ فضا، طراحی خاص و جذب کننده‌ای داشته باشد.

انواع غرفه‌های نمایشگاهی
حال که شما تصمیم گرفته‌اید تا در نمایشگاه‌ها یک غرفه را به خود اختصاص دهید، لازم است تا با انواع دسته بندی نمایشگاه‌ها نیز آشنا شوید. نمایشگاه‌ها عبارتند از: نمایشگاه اختصاصی، نمایشگاه عمومی، نمایشگاه اکسپو و نمایشگاه فروش. حضور در نمایشگاه‌ها به منظور کسب موفقیت بیشتر و تسلط بر رقبا می‌باشد. شما باید تلاش کنید تا تصویری متفاوت و منحصر به فرد از خدمات و کالاهای خود در ذهن بیننده به جا بگذارید. برای مثال تاثیر مصالح در هنگام طراحی غرفه بسیار بارز است. اجرای دکوراسیون داخلی با شیشه از دیرباز مورد توجه معماران و طراحان بوده است.

مراحل طراحی غرفه‌های نمایشگاهی
هر طراحی و دیزاین از کانسپت یا ایده شروع می‌شود. طراحی غرفه‌های نمایشگاهی نیز به همین صورت است. معمار یا طراح باید قبل از شروع به طراحی حتماً یک ایده یا کانسپت اولیه داشته باشد. سپس در روند طراحی این ایده ممکن است تغییر پیدا کند و به مراتب بهتر و پخته‌تر از ایده اول شود. طراح در این مراحل به منظور برقراری ارتباط بهتر و موثرتر با مخاطب شروع به استفاده از فناوری‌ها و مصالح مختلف در روند طراحی خود می‌کند. بهترین حالت طراحی و دیزاین غرفه‌های نمایشگاهی زمانی اتفاق می‌افتد که طراحی غرفه با محصولات یا خدمات اراه شده در غرفه هماهنگ باشد و یا اینکه طراحی غرفه با اقتباس از لوگو شرکت یا نماد آن باشد.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید