نخستین سوگواره‌ عکسِ اشک و شمشیر

اهداف سوگواره‌ی عکسِ اشک و شمشیر: این سوگواره با هدف آشنایی بیشتر عکاسان با انسان‌شناسی تصویری (اتنوگرافی)، تولید محتوای تصویری در راستای جذب «گردشگر مذهبی» راه اندازی شد. از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره آشنایی هنرمندان و فعالان این عرصه در استان خوزستان با رویکرد عکاسی انسان شناسی (مردم شناسی) است. در این رویکرد، دوربین […]

اهداف سوگواره‌ی عکسِ اشک و شمشیر:

این سوگواره با هدف آشنایی بیشتر عکاسان با انسان‌شناسی تصویری (اتنوگرافی)، تولید محتوای تصویری در راستای جذب «گردشگر مذهبی» راه اندازی شد.
از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره آشنایی هنرمندان و فعالان این عرصه در استان خوزستان با رویکرد عکاسی انسان شناسی (مردم شناسی) است.
در این رویکرد، دوربین بیشتر بر تفاوتِ مناسک، آداب و رسوم تمرکز می کند و سعی می کند فرهنگ مردمی را به بهترین شکل از مجرای تصویر به مخاطب معرفی کند.
از آنجایی که «تفاوت» یکی از عوامل اصلی جذب «گردشگر» به حساب می آید، عکاسان می توانند بر نشان دادن تفاوت‌های آداب و رسوم مردم در ایام محرم در مناطق مختلف استان بیشتر تمرکز کنند.
تاکید این سوگواره بر به تصویر کشاندن باورها و اعتقادات خاص مردم هر منطقه است. همچنین نشان دادن مناسک به عنوان «جاذبه های گردشگری مذهبی»، به تصویر کشاندن حس مشارکت اجتماعی و فرهنگ تعاون میان مردمان روستا و شهرهای مختلف استان در ایام محرم و صفر از دیگر اهداف سوگواره بودند.
در واقع در این رویداد فرهنگی مذهبی، داستان و ماجراهای اجتماعی و ارزشی بسیاری در سطح شهر و روستاهای استان اتفاق افتاد که شما بازدیدکنندگان گرامی از نمایشگاه می توانید آنها را بیشتر در قالب “مجموعه عکس” ببینید.
ساکنان خوزستان دارای فرهنگ های متنوع هستند که هر کدام به سبک و سیاق خود مراسم هایی برای ماه محرم و سفر دارند. توجه ویژه به انعکاس باورها و آداب و رسوم خاص هر منطقه در اجرای برنامه‌های سوگواری به منظور تعریف و ایجاد جاذبه با هدف جذب گردشگران خارجی، داخلی و بررسی رویدادهای فوق الذکر با همه جذابیت‌هایش مورد تاکید دبیرخانه‌ی این سوگواره بود.

بیشتر بدانید

به دنبال برگزاری کمپین هستید؟

فرم ارتباط با ما

جهت سفارش و ارتباط با شما فرم کوتاه زیر را پر کنید‌:

    دانلود فایل pdf فرم سفارش

    یا میتوانید با ما در ارتباط باشید:

    Whatsapp Instagram